Show Mao

Show results | Mao


Tampereella 3.10.2021
Mao saavutti 8 vuoden iässä
Grand International Premier-tittelin.
Kuva Marika Lahti

Scandinavian Winner Show 2019 Turku.
Kuva Marika Lahti.

2022 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Tampere SW 16.4. | KM Thea Friskovec-Keller CH
Helsinki 10.4. | EX 1 CAPS SP  Anne Paloluoma FI
Helsinki 9.4. | EX 1 CAPS  Kristiina Rautio FI
Järvenpää 13.3. | EX 1 CAPS  Mira Fonsén FI
Järvenpää 12.3. | EX 1 CAPS  Jorgen Billing DK
Askola 5.3. | EX1 CAPS Annukka Rintakumpu FI

2021 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Karkkila Kyösti 19.12 | EX 1 CAPS NOM BIS Sebastian Pruchniak PL
Karkkila Selma 19.12. | EX 1 CAPS  Marjatta Koskenkangas FI
Turku Toine Tämm 27.11. | EX 1 CAPS NOM Marteinn Tausen ISL
Turku Ensimäine 27.11. | EX 1 CAPS Jurgita Gustaitiene LV
Espoo 13.11. | EX 1 CAPS NOM Zvezdan Memedov SE
Tampere 3.10 | EX1 CAGPIB GIP Bjarne Wikström FI
Tampere 2.10 | EX1 CAGPIB  Prus Malgorzata PL
Laukaa Toini 11.9. | EX1 CAGPIB NOM  Mira Fonsén FI
Laukaa Mirjami 11.9. | EX1 CAGPIB  Veikko Saarela FI
Karkkila  22.8. | EX1 CAGPIB  Olga Komissarova EST
Karkkila 22.8. EX1 CAGPIB  Henry Hornell PL
Nummela 31.7. | EX1 CAGPIB NOM Olga Komissarova EST
Turku 31.7. | EX 1 CAPIB IP  Kristiina Rautio FI

2020  FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Turku 2 22.11. | EX 1 CAPIB  Bjarne Wickström FI
Turku 1 22.11. | EX 1 CAPIB  Caroline Stoa NO
Rauma 29.2. | EX 1 CAPIB NOM Marjatta Koskenkangas FI
Hämeenlinna 26.1. | EX 1 CAPIB Yan Roca Folch FR
Hämeenlinna 25.1. | EX 1 CAP  PR NOM  Malin Sundqvist SE
Kuopio 12.1. | EX 1 CAP NOM Kristiina Rautio FI
Kuopio 11.1. | EX 1 CAP NOM Minna Krogh DE

 


WW18-näyttely Tampereella 27.-28.10.2018.
Kuvat yllä Marika Lahti, alempi Nikos Mavrakis.

2019 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Turku SW 12.4. | KM Lena Björkander SE
Pori 2.2. | KM Jorgen Billing DK
Pori 2.2. | KM Loredana Fanelli IT
Hämeenlinna 27.1. | KM Natalie Smits-Peelen NL
Hämeenlinna 26.1. | KM  Michael Edström SE

2018 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Vantaa 15.12. | KM NOM Anna Wilczek PL
Turku 25.11. | KM Anne Veland NO
Turku 24.11. | KM Bjarna Wikström FI
Tampere WW2018 27.-28.10 | KM Michael Edström SE
Ylöjärvi Black 20.5. | KM Caroline Stoa NO
Ylöjärvi Red 20.5. | KM  Lena Nordström SE
Helsinki 22.4. | KM Robert Lubrano FR
Helsinki 21.4. | KM Marjatta Koskenkangas FI
Turku 8.4. | KM NOM Kristiina Rautio FI
Turku 7.4. | KM Bjarne Wickström FI
Siuntio 4.3. | KM NOM BIS Sabine Mösch CH
Siuntio 3.3. | KM NOM  Dorte Kaae DK
Pori 4.2. | KM NOM Jurgita Gustaitiene  LT
Pori 3.2 | KM Kristiina Rautio FI
Lahti 28.1. | KM  Anne-Go Edstrom NO
Lahti 27.1. | KM Karl Preiss NO

2018 CFA
Paikka ja aika Tuomari Tulos
Vantaa 11.3. | Y. Vanwonterghem BE  7. best Champion Longhair Speciality
Vantaa 21.1. | Doreann Nasin USA 2. best of Breed ja Best Champion
Vantaa 20.1. |  Inga Balciuniene LV 6. Allbreed Championship,
2. best Champion Longhair Speciality
2. best Champion Allbreed
Vantaa 20.1. | Teo V. Hueda ES 6. Longhair Specialty Championship

2017 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Kuopio 3.12. | KM Nico Padovano IT
Kuopio 2.12. | KM NOM Jorge F. Gonzalez-Redondo ES
Turku 26.11. | KM  Mira Fonsén FI
Turku 25.11. | KM NOM Bjarne Wikström FI
Helsinki 12.11. | KM  Nathalie Smits-Peelen NL
Helsinki 11.11. | KM  Yan Roca Folch FR
Vantaa 27.8. | KM Raymond Alessandro Saetre NO
Vantaa 26.8. | KM Marina Vinkel EST
Askola 4.3. | KM Thea Friskovec CZ
Lahti 22.1. | KM NOM Cristiano Federico Sandon IT
Lahti 21.1. | KM  Michael Edström SE


Mao paneelissa Best In Show 2016 Pori.

Kuva Tessa.

2016 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Helsinki SW 16.4. | KM  Robert Lubrano FR
Pori 7.2. | KM NOM BIS Marie Westerlund SE
Pori 6.2. | KM NOM  Thea Friskovec CZ
Lahti 24.1. | KM NOM Alessandro Di Chio IT
Lahti 23.1. | KM Flavia Capra IT

2015 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Karkkila 12.12. | KM Michael Edström SE
Turku 29.11. | EX 1 CACS SC Glenn Sjöbom SE
Turku 28.11. | EX 1 CACS  Elena Noskova RU
Malmö SE 24.10. | EX 1 CACS  Gerando Fraga y Guzmán ES
Salo 11.10. | EX 1 CACS NOM  Kai Ruonala FI
Salo 10.10. EX 1 CACS NOM Satu Hämäläinen FI
Sastamala musta 6.9. | EX 1 CACS  Alessandro Ghibaudo IT
Sastamala pun 6.9. | EX 1 CACS  Vladimir Isakov BL
Hämeenlinna 26.7. | EX 1 CACS  Michael Edström SE
Hämeenlinna 25.7. |  EX 1 CACS  Sierra Bernal Miquel Angel MX
Jämsä 13.6. | EX 1 CACS  Nathalie Smits-Peelen NL
Hyvinkää 24.5. | EX 1 CACS Linda Sviksa LV
Hyvinkää 23.5. | EX 1 CAGCIB GIC NOM Bobby Funk DE
Göteborg 4.4. | EX 1 CAGCIB  Hannah Jensen SE
Lahti 25.1. | EX 1 CAGCIB  Dorte Kaae DK
Lahti 24.1. | EX 1 CAGCIB Geir Johan Edvardsen NO

2014 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Kirkkonummi 21.12 | EX 1 CAGCIP  Kristiina Rautio FI
Kirkkonummi  20.12. | EX 1 CAGCIP  Henry Hornell PL
Kuopio 29.11. | EX 1 CAGCIP NOM BIS Anna Wilczek PL
Turku 23.11. | EX 1 CAGCIP NOM Mastrangelo Donatella IT
Tallinna, Viro 16.11. | EX 1 CACIP IC NOM BIS Dietmar Sagurski DE
Tallinna, Viro  15.11. | EX 1 CACIP  Eva Wieland-Schilla CH
Espoo 9.11. | EX 1 CACIP  Kristiina Rautio FI
Espoo 8.11. | EX 1 CAC CH Veikko Saarela FI
Helsinki 26.7. | EX 1 CAC  Filler Dieter CH
Hyvinkää 24.5. | EX 1 CAC  Vladimir Isakov BL
Helsinki 13.4 | EX 1 NOM BIS  Aase Nissen DK
Helsinki 12.4. | EX 1 Mario Ottino IT
Salo 23.3 | EX 1  Henry Hornell PL
Salo 22.3. |  EX 1  Olga Komissarova EST
Jyväskylä 16.2. | EX 1 NOM Donatello Mastrangelo IT
Jyväskylä 15.2. EX 1 NOM BIS JW Lone Lund DK
Lahti 26.1. | EX 1 Åsa Hammarlund SE
Lahti 25.1. | EX 1  NOM BIS Miriam Klein Gasbarri IT

2013 FIFé
Paikka Aika Tulos Tuomarit
Kirkkonummi 29.12. |  EX 1  Kristiina Rautio FI
Kirkkonummi 28.12. |  EX 1 NOM   Aase Nissen DK
Turku  24.11. |  EX 1 NOM  Mira Fonsén FI
Turku  23.11. |  EX 1  Tellervo Kass FI
Tallinna 17.11. |  EX 1 NOM    Marina Vinkel EE
Tallinna 16.11. |  EX 1 NOM BIS   Roberto Lubrano FR
Kouvola  9.11. |  EX 1 NOM BIS   Charles Spijker NL
Kirkkonummi 12.10. |  EX 1 NOM BIS  Liisa Forss FI

Comments are closed.