ETUSIVU

UUTISET

UROKSET

NAARAAT

KASTRAATIT

PENNUT

KUVIA

LINKIT





MAON NÄYTTELYTULOKSIA





WW18-näyttely  Tampereella 27.-28.10.2018.
Kuvat yllä Marika Lahti, alempi Nikos Mavrakis.

2018 FIFé
Paikka
Aika
Tulos
Tuomarit
Turku
25.11.
KM
Anne Veland NO
Turku
24.11.
KM
Bjarna Wikström FI
Tampere WW2018
27.-28.10
KM
Michael Edström SE
Ylöjärvi
20.5.
KM...............Black
Caroline Stoa NO
Ylöjärvi
20.5.
KM               Red
Lena Nordström SE
Helsinki22.4.KMRobert Lubrano FR
Helsinki21.4.KMMarjatta Koskenkangas FI
Turku8.4.KM NOMKristiina Rautio FI
Turku7.4.KMBjarne Wickström FI
Siuntio
4.3.
KM NOM BIS
Sabine Mösch CH
Siuntio
3.3.
KM NOM Dorte Kaae DK
Pori
4.2.
KM NOM
Jurgita Gustaitiene  LT
Pori
3.2
KM
Kristiina Rautio FI
Lahti
28.1.
KM Anne-Go Edstrom NO
Lahti
27.1.
KMKarl Preiss NO

2018 CFA
Paikka ja aika
Tuomari
Tulos
Vantaa 11.3.
Y. Vanwonterghem BE 7. best Champion Longhair Speciality
Vantaa 21.1.
Doreann Nasin USA
2. best of Breed ja Best Champion
Vantaa 20.1. Inga Balciuniene LV
6. Allbreed Championship,
2. best Champion Longhair Speciality
2. best Champion Allbreed
Vantaa 20.1. Teo V. Hueda ES
6. Longhair Specialty Championship

2017 FIFé
Paikka
Aika
Tulos
Tuomarit
Kuopio
3.12.
KM
Nico Padovano IT
Kuopio
2.12.
KM NOM
Jorge F. Gonzalez-Redondo ES
Turku
26.11.
KM Mira Fonsén FI
Turku
25.11.
KM NOM
Bjarne Wikström FI
Helsinki
12.11.
KM Nathalie Smits-Peelen NL
Helsinki
11.11.
KM Yan Roca Folch FR
Vantaa
27.8.
KM
Raymond Alessandro Saetre NO
Vantaa
26.8.
KM
Marina Vinkel EST
Askola
4.3.
KM
Thea Friskovec CZ
 Lahti
22.1.
KM NOM
Cristiano Federico Sandon IT
 Lahti
21.1.
KM
 Michael Edström SE




Mao paneelissa Best In Show 2016 Pori.
Kuva Tessa.

2016 FIFé
Paikka
Aika
Tulos
Tuomarit
Helsinki SW
16.4.
KM Robert Lubrano FR
Pori
7.2.
KM NOM BIS
Marie Westerlund SE
Pori
6.2.
KM NOM Thea Friskovec CZ
Lahti
24.1.
KM NOM
Alessandro Di Chio IT
Lahti
23.1.
KM
Flavia Capra IT

2015 FIFé
Paikka
Aika
Tulos
Tuomarit
Karkkila
12.12.
KM
Michael Edström SE
Turku
29.11.
EX 1 CACS SC
Glenn Sjöbom SE
Turku
28.11.
EX 1 CACS Elena Noskova RU
Malmö SE
24.10
EX 1 CACS Gerando Fraga y Guzmán ES
Salo
11.10.
EX 1 CACS NOM Kai Ruonala FI
Salo
10.10.
EX 1 CACS NOM
Satu Hämäläinen FI
Sastamala musta
6.9.
EX 1 CACS Alessandro Ghibaudo IT
Sastamala pun
6.9.
EX 1 CACS Vladimir Isakov BL
Hämeenlinna
26.7.
EX 1 CACS Michael Edström SE
Hämeenlinna
25.7. EX 1 CACS Sierra Bernal Miquel Angel MX
Jämsä
13.6.
EX 1 CACS Nathalie Smits-Peelen NL
Hyvinkää
24.5.
EX 1 CACS
Linda Sviksa LV
Hyvinkää
23.5.
EX 1 CAGCIB GIC NOM
Bobby Funk DE
Göteborg
4.4.
EX 1 CAGCIB Hannah Jensen SE
Lahti
25.1.
EX 1 CAGCIB Dorte Kaae DK
Lahti
24.1.
EX 1 CAGCIB
Geir Johan Edvardsen NO

2014 FIFé
Paikka
Aika
Tulos
Tuomarit
Kirkkonummi
21.12
EX 1 CAGCIP Kristiina Rautio FI
Kirkkonummi 20.12.
EX 1 CAGCIP Henry Hornell PL
Kuopio
29.11.
EX 1 CAGCIP NOM BIS
Anna Wilczek PL
Turku
23.11.
EX 1 CAGCIP NOM
Mastrangelo Donatella IT
Tallinna, Viro
16.11.
EX 1 CACIP IC NOM BIS
Dietmar Sagurski DE
Tallinna, Viro 15.11.
EX 1 CACIP Eva Wieland-Schilla CH
Espoo
9.11.
EX 1 CACIP Kristiina Rautio FI
Espoo
8.11.
EX 1 CAC CH
Veikko Saarela FI
Helsinki
26.7.
EX 1 CAC Filler Dieter CH
Hyvinkää
24.5.
EX 1 CAC Vladimir Isakov BL
Helsinki
13.4.
EX 1 NOM BIS Aase Nissen DK
Helsinki
12.4.
EX 1
Mario Ottino IT
Salo
23.3 EX 1 Henry Hornell PL
Salo
22.3. EX 1 Olga Komissarova EST
Jyväskylä
16.2.
EX 1 NOM
Donatello Mastrangelo IT
Jyväskylä
15.2.
EX 1 NOM BIS JW
Lone Lund DK
Lahti
26.1.
EX 1
Åsa Hammarlund SE
Lahti
25.1.
EX 1  NOM BIS
Miriam Klein Gasbarri IT

2013 FIFé
Paikka
Aika
Tulos
Tuomarit
 Kirkkonummi
29.12.
 EX 1
 Kristiina Rautio FI
 Kirkkonummi
28.12.
 EX 1 NOM  Aase Nissen DK
 Turku
 24.11.
 EX 1 NOM
 Mira Fonsén FI
 Turku
 23.11.
 EX 1
 Tellervo Kass FI
 Tallinna
17.11.
 EX 1 NOM   Marina Vinkel EE
 Tallinna
16.11.
 EX 1 NOM BIS  Roberto Lubrano FR
 Kouvola
 9.11.
 EX 1 NOM BIS  Charles Spijker NL
 Kirkkonummi
12.10.
 EX 1 NOM BIS
 Liisa Forss FI